شرایط فروش خدمات گارانتی
EN

شرایط انعقاد توافقنامه ارائه خدمات گارانتی و وارانتی ( تعهد ضمانت نامه تامین قطعات و ارائه سرویس )

 

تعاریف :

نمایندگی رسمی در ایران :

شخصیتی حقوقی است که دارای قرارداد رسمی با کارخانه سازنده بوده و حسب گواهی فعالیت صادره توسط مرکز اصناف و بازرگانان به عنوان نماینده رسمی کارخانه سازنده در کشور جمهوری اسلامی ایران شناخته می شود.

واردکننده غیر نمایندگی :

عبارت است از اشخاص حقیقی و حقوقی که خودرو را برای یکی از مصارف زیر به کشور وارد می نمایند :

الف مصارف شخصی :

شخصیتی حقیقی است که خودرو را صرفاً جهت استفاده شخصی و برای مقاصد غیر تجاری وارد کشور می نماید در این صورت حداکثر تعداد خودرو وارداتی برای شخص حقیقی یک دستگاه در سال می باشد.

ب مصارف تجاری :

وارد کننده به عنوان یک کسب و کار به فعالیت تجاری واردات خودرو اشتغال داشته به دفعات و به مقادیر مختلف اقدام به واردات و عرضه انواع خودرو از یک یا چند برند می نماید.

بازرسی قبل از تحویل ( Pre – Delivery Inspection ) :

عبارت است از بررسی و تطبیق مشخصات خودرو با حالت استاندارد کارخانه سازنده

سرویس قبل از تحویل (Pre – Delivery Service  ) :

عبارت است از انجام خدمات به منظور  آماده سازی خودرو برای بهره برداری مصرف کننده بر اساس استاندارد کارخانه سازنده نظیر فعال کردن آپشن های خودرو ، که قبل از تحویل و بر اساس استاندارد کارخانه صورت می گیرد.

توسعه خدمات پس از فروش :

نماینده رسمی به عنوان نماینده شرکت سازنده در محدوده کشور جمهوری اسلامی ایران مسئولیت تجهیز و به روز رسانی دانش فنی نیروی انسانی ، تامین قطعات یدکی اصلی ، توسعه کمی و کیفی شبکه نمایندگی های مجاز در سراسر کشور را بر عهده دارد.                                                                                                                   

خدمات گارانتی :

عبارت است از تضمین کیفیت قطعات خودرو توسط " سازنده " به گونه ای که قطعات معیوب و دارای کارکرد نا مناسب به رایگان تعویض می گردد ( تنها رفع عیوبی شامل خدمات گارانتی می گردد که ناشی از ایرادات ساخت و طراحی باشد).                                                                                                                                           

تبصره : با توجه به بار حقوقی و مالی تضمین کیفیت خودرو و تمایز ایرادات کیفی در سمت عرضه کننده ، از ایرادات ناشی از عدم استفاده صحیح از خودرو توسط مصرف کننده ، عموم سازندگان خودرو دستور العمل های متعددی در زمینه نحوه عرضه خودرو صادر و تعهد خود را منوط به اجرای دقیق مفاد آن می نمایند. بنابراین چنانچه واردکنندگان غیر نمایندگی مبادرت به واردات خودرو از منابع غیر از تولید کننده نمایند بایستی از دستورالعمل های کارخانه سازنده از طریق فعال نمودن گارانتی توسط نمایندگی فروشنده برای داخل کشور ایران اطمینان حاصل نمایند. بدیهی است خرید از واسطه ها و مراکز غیر مجاز عرضه در سایر کشورها موجب لغو تعهدات سازنده می شود.                              

نمایندگی های مجاز سازنده در سایر کشورها :

مراکز رسمی عرضه خودرو برای برند مورد نظر که دارای قرارداد نمایندگی بوده و به وکالت از طرف کارخانه سازنده مسئولیت ارائه خدمات گارانتی شرکت سازنده در محدوده جغرافیایی فعالیت خودر ا دارند.                               

دستورالعمل های کارخانه سازنده :

منظور از دستورالعمل های کارخانه سازنده که وارد کننده بایستی آنها را رعایت نماید اصول و ضوابطی است که از مرحله ساخت تا تحویل جاری است و تخطی از آن موحب لغو تعهد سازنده می شود.

الف ) شرایط وارد کننده :

1)  انعقاد قرارداد تامین گارانتی و خدمات پس از فروش برای خودروهای وارداتی وارد کنندگان فاقد نمایندگی رسمی صرفا و اصالتا با وارد کننده دارای کارت بازرگانی معتبر مقدور می باشد.

2) برای واردات بیش از یک دستگاه خودرو ، واردکننده بایستی دارای دفاتر قانونی و کد اقتصادی معتبر بوده و برای انجام فعالیت های تجاری واردات خودرو منعی نداشته باشد.

3) تجار و وارد کنندگان عمده ( بیش از یک دستگاه ) بایستی به عنوان مودی مالیات ارزش افزوده ، گواهی ثبت نام در سامانه سازمان امور مالیاتی را ارائه نماید.

4) تجار و واردکنندگان عمده ( بیش از یک دستگاه ) بایستی دارای فضای مناسب و با حفظ استانداردهای مورد نظر سازنده برای عرضه خودرو بوده ، به گونه ای که به تعهدات کارخانه مادر خدشه ای وارد نشود و خودرو را به مصرف کننده پس از انجام " بازرسی و سرویس قبل از تحویل  (PDI & PDS) " تحویل نماید.

5) واردکنندگانی که خودرو را برای استفاده شخصی وارد می کنند با پرداخت هزینه ، خدمات مزبور (PDI & PDS) را از نمایندگی رسمی دریافت نمایند.

6) عرضه کننده خودرو ( فروشنده خارجی ) اصیل ، احدی از مراکز مجاز عرضه بوده و پروفرمای صادره توسط وی نیز بایستی دارای اصالت و قابل استعلام می باشد.

ب ) خودروهای قابل ورود ( دارای اصالت )

بر اساس دستورالعمل ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش تنها خودروهای دارای گواهی اصالت صادره توسط نمایندگی ر سمی ، مجاز به واردات می باشند. در صورت عدم اخذ گواهی اصالت خودرو از نمایندگی رسمی ، خودروهای فاقد این گواهی مجوز واردات را دریافت نخواهند کرد لذا ضمن دعوت از کلیه متقاضیان محترم به رعایت اصول و ضوابط واردات خودرو و به منظور جلوگیری از بروز خسارات مادی و معنوی به وارد کنندگان محترم و مصرف کنندگان خودرو ، رعایت موارد زیر الزامی است :

1) خودرو های وارداتی بایستی صرفاً از منابع معتبر و دارای تفاهم نامه مسئولیت گارانتی با کارخانه سازنده ، نمایندگی های مجاز تامین گردیده و در کلیه مراحل از تامین تا حمل و لجستیک ، استانداردهای کارخانه در آن رعایت شده باشد.

2) در هنگام خرید خودرو ، واردکنندگان محترم بایستی از نمایندگی تامین کننده ، فعال کردن گارانتی (ACTIVATION GUARANTEE) برای بازار ایران را درخواست نماید به گونه ای که نماینده مورد نظر نیز مراتب را در پاسخ استعلام نمایندگی رسمی در ایران تایید نماید. بدیهی است مدت و کارکرد گارانتی فعال شده بر اساس توافق کارخانه سازنده ( هوندا ) با نمایندگی مربوطه می باشد. در صورت عدم فعال سازی گارانتی این نمایندگی مسئولیتی در خصوص پوشش گارانتی ندارد.

3) نصب هرگونه تجهیزات اضافی و یا تغییر تجهیزات استاندارد خودوری مورد نظر را از شمول خدمات موضوع توافق نامه خارج می نماید.

 

4) واردکنندگان محترم راساً متعهد و مکلف به اعلام شرایط گارانتی به خریداران نهایی بوده و مسئولیت عدم اطلاع و یا نقص اطلاع از ضوابط گارانتی که موجب تضییع حقوق مصرف کنندگان خودرو می شود را بر عهده خواهند داشت.

5) از آنجا که گارانتی خودرو از حقوق خریدار نهایی ( مصرف کننده ) می باشد ارائه رو نوشت سند فروش وسیله نقلیه ( کاردکس ) حاوی مشخصات خریدار برای صدور آن ضروری است.

6) رعایت استانداردهای نگهداری خودرو پس از ترخیص جهت حفظ گارانتی الزامی بوده و صدور دفترچه گارانتی برای خودورهایی که بیش از 6 ماه از تاریخ تولید آنها گذشته باشد منتوط به انجام اقداماتی نظیر تعویض روان کننده ها ( روغن موتور و ... ) و قطعات تاریخ مصرف دار می باشد که از طریق نمایندگی رسمی در این خصوص اقدام و هزینه آن بر عهده وارد کننده / مصرف کننده می باشد.

7) پرداخت ۳ % مبلغ CIF پروفرم به نمایندگی رسمی بابت ارائه خدمات مندرج در تفاهم نامه موضوع دستورالعمل ابلاغی از سوی سازمان توسعه تجارت ، پس از احراز اصالت خودرو به عنوان هزینه قطعی و غیر قابل برگشت منظور و در صورت انصراف وارد کننده از واردات تمام و یا بخشی از خودورهای موضوع پروفرم ، مبالغ دریافتی متناسباً مسترد می گردد. هزینه مربوطه طی چک بانکی توسط شرکت دریافت می گردد.