EN


دریافت لوح کسب رتبه نخست در خدمات پس از فروش مابین شرکتهای دارای کمتر از 10 نمایندگی توسط شرکت گلرنگ موتور

دریافت لوح کسب رتبه نخست در خدمات پس از فروش مابین شرکتهای دارای کمتر از 10 نمایندگی توسط شرکت گلرنگ موتور
گلرنگ موتور فامیلی لوح رتبه نخست در خدمات پس از فروش را طی مراسم افطاری برگذار شده توسط انجمن وارد کنندگان خودرو از دست رئیس این انجمن دریافت نمود.
سه شنبه30خرداد1396 ساعت 7:59
چاپ Share

مراسم افطار انجمن واردکنندگان خودرو از سوی هیات مدیره با هدف ترویج فرهنگ تشکر و قدردانی از افراد مرتبط با این حوزه در تاریخ             برگزار شد.

در این مراسم که تمامی نمایندگان خودروهای وارداتی به همراه جمعی از بزرگان صنعت خودروی کشور از جمله سردار احمد رستمی(معاونت فنی و مهندسی سابق راهور ناجا)، سردار عبدالحمید جواهریان(رئیس سابق مراکز شماره گذاری خودروهای وارداتی)و مهندس ممدوحی(مشاور سازمان استاندارد) حضور داشتند، نفرات اول تا سوم در حوزه رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش در میان شرکت های دارای 10 نمایندگی و کمتر معرفی گردیدند. گلرنگ موتور فامیلی به عنوان تنها نمایندگی خودروهای هوندای ژاپن رتبه نخست را در این زمینه از آن خود نموده و شرکتهای معین موتور(نمایندگی پورشه المان) و پرشیا خودرو(نمایندگی خودروهای بی ام دابلیو المان) به ترتیب رتبه های دوم و سوم را دریافت کردند.

همچنین در ادامه این مراسم شرکت های نگین خودرو، رامک خودرو و ارین موتور موفق به دریافت لوح تقدیر به جهت توسعه سهم برند در بازار شدند.